Impressum

BONUS TV : Založena 1.5.2005, navazuje na éterické televizní vysílání z Turnova od Listopadu 1989.

Produkuje výhradně původní českou autorskou tvorbu majitele a ředitele JUDr. Milana Brunclíka, působícího ve volné činnosti dle autorského zákona, se zaměřením na publicistiku, dokument a malé umělecké žánry. Vyrábí oficiální kanál veřejné služby Města Turnova TVT – TELEVIZE TURNOV, dostupný též z oficiálního webu města www.turnov.cz.

BONUS TV spravuje Českorajský videoarchiv Milana Brunclíka – v regionu nejobsáhlejší filmový a video fond o více jak 20.000 titulech, převážně z původní Brunclíkovy tvorby v uplynulém půlstoletí. Díky tomu je BONUS TV nejen mediálním domem, ale též významnou kulturní institucí Českého ráje.

JUDr. Milan BRUNCLÍK, nar. 1952, se vážné práci s kamerou a magnetofonem věnuje od svých deseti let. V patnácti jako gymnazista připravující se na mediální studia v NSR vymyslel v Československém rozhlase UMĚLOU HLAVU, i po půlstoletí dosud nepřekonaný systém všeprostorové stereofonie. Podstatnou část NORMALIZACE, v níž byl jako nepřátelská osoba určen do likvidačních koncentráků NORBERT, tvořil v undergroundu, mimo totalitní média. K rozhlasové a televizní práci se vrátil hned v LISTOPADU 1989, kdy v Turnově založil regionální televizi, působící zde kontinuálně dodnes. Obdobné stanice vytvořil v roce 1990 v Liberci (Studio Ještěd), Hradci Králové (Intes) a v Mladé Boleslavi. Tamní studio bylo do roku 1993 programovým centrem KABEL PLUS ČESKOSLOVENSKO a vyrábělo pro Československou a Českou televizi stovky pořadů včetně přímo vysílaných zábavných velkoshow. K dosud nepřekonaným formátům patří OLYMPIJSKÉ STUDIO BARCELONA.

V letech 1990 až 2002 vyučoval Milan BRUNCLÍK na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy obor televizní tvorba.

BONUS TV vyvíjí nové TV formáty – VELMI PRAKTICKÉ OBSAHY, např. v oblasti elektronického zdravotnictví, autorizace obsahu webů, krizového vysílání a pozičně kódovaného rádiového přenosu, z nichž některé jsou patentovány. Mezi VIP autory know-how patří Technické univerzity Liberec Doc. Jan Skrbek z Technické univerzity Liberec

BONUS TV distribuuje veřejně svůj videoobsah prioritně prostřednictvím globální platformy YOU TUBE, dostupné celosvětově do všech audiovizuálních zařízení včetně mobilů, tabletů a smart televizorů.

BONUS TV se řídí zákonem č. 132/2010 Sb., o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání. 

BONUS TV je v regionu Turnovska jediným komplexním televizním studiem, disponuje 7 ENG/EFP broadcast soupravami – 4x Full HD AVCHD, 1x betacam SP, 1xDVCAM, 1xU-matic SP, tříkamerovým přenosovým vozem PAL na bázi flying case mobilních kontejnerů + vůz Nissan X-trail, ministudiem v Turnově o ploše 5×4 m2 s green-key stěnou, obrazově zvukovou režií Panasonic-Studer, záznamem a multipřepisem betacam SP, DVCAM, D8, U-matic S, HB, SP, betamax, DVD, Blue-ray, film 8, zvukový super 8 a 16mm a FULL HD multicam střižnou v programu Canopus EDIUS 8. Konektivita odbavovacího pracoviště VDSL 45/5 Mbit/s + servisní záloha LTE, zdrojové jištění benzinovými agregáty.

Zvukové studio Milana BRUNCLÍKA, zaměřené na slovesnou tvorbu, je vybaveno špičkovou analogovou technikou NAGRA a STUDER, včetně legendárních magnetofonů A80. Studio disponuje též digitálním broadcast řetězcem.

KONTAKT : 511 01 Turnov, Jana Palacha 988, mobil 732 142 440, email: milanbrunclik@seznam.cz

BONUS TV generuje každý měsíc auditovanou návštěvnost v řádu desetitisíců unikátních přístupů. V roce 2017 byl rekordmanem dokumentární film „JAN PATOČKA: filozof k praktickému použití“ s 19.817 auditovanými unikátními přístupy na všech produkci BONUS TV šířících platformách. Tento výsledek nás těší o to více, že filmy podpořené milionovými dotacemi dosáhly v našich kinech „skvělé“ návštěvnosti desítek diváků.