Impressum

BONUS TV : Založena 1.5.2005, navazuje na éterické televizní vysílání z Turnova od Listopadu 1989.

Produkuje výhradně původní českou autorskou tvorbu majitele a ředitele JUDr. Milana Brunclíka, působícího ve volné činnosti dle autorského zákona, se zaměřením na publicistiku, dokument a malé umělecké žánry. Vyrábí oficiální kanál veřejné služby Města Turnova TVT – TELEVIZE TURNOV, dostupný též z oficiálního webu města www.turnov.cz.

BONUS TV spravuje Českorajský videoarchiv Milana Brunclíka – v regionu nejobsáhlejší filmový a video fond o více jak 20.000 titulech, převážně z původní Brunclíkovy tvorby v uplynulém půlstoletí. Díky tomu je BONUS TV nejen mediálním domem, ale též významnou kulturní institucí Českého ráje.

JUDr. Milan BRUNCLÍK, nar. 1952, se vážné práci s kamerou a magnetofonem věnuje od svých deseti let. V patnácti jako gymnazista připravující se na mediální studia v NSR vymyslel v Československém rozhlase UMĚLOU HLAVU, i po půlstoletí dosud nepřekonaný systém všeprostorové stereofonie. Podstatnou část NORMALIZACE, v níž byl jako nepřátelská osoba určen do likvidačních koncentráků NORBERT, tvořil v undergroundu, mimo totalitní média. K rozhlasové a televizní práci se vrátil hned v LISTOPADU 1989, kdy v Turnově založil regionální televizi, působící zde kontinuálně dodnes. Obdobné stanice vytvořil v roce 1990 v Liberci (Studio Ještěd), Hradci Králové (Intes) a v Mladé Boleslavi. Tamní studio bylo do roku 1993 programovým centrem KABEL PLUS ČESKOSLOVENSKO a vyrábělo pro Československou a Českou televizi stovky pořadů včetně přímo vysílaných zábavných velkoshow. K dosud nepřekonaným formátům patří OLYMPIJSKÉ STUDIO BARCELONA.

V letech 1990 až 2002 vyučoval Milan BRUNCLÍK na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy obor televizní tvorba.

BONUS TV vyvíjí nové TV formáty – VELMI PRAKTICKÉ OBSAHY, např. v oblasti elektronického zdravotnictví, autorizace obsahu webů, krizového vysílání a pozičně kódovaného rádiového přenosu, z nichž některé jsou patentovány. Mezi VIP autory know-how patří vedoucí katedry informatiky Technické univerzity Liberec doc. Jan Skrbek.

BONUS TV distribuuje veřejně svůj videoobsah prostřednictvím globální platformy YOU TUBE, dostupné celosvětově do všech audiovizuálních zařízení včetně mobilů, tabletů a smart televizorů.

BONUS TV se řídí zákonem č. 132/2010 Sb., o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání. 

BONUS TV je v regionu Turnovska jediným komplexním televizním studiem, disponuje 7 ENG/EFP broadcast soupravami – 4x Full HD AVCHD, 1x betacam SP, 1xDVCAM, 1xU-matic SP, tříkamerovým přenosovým vozem PAL na bázi flying case mobilních kontejnerů + vůz Nissan X-trail, ministudiem v Turnově o ploše 5×4 m2 s green-key stěnou, obrazově zvukovou režií Panasonic-Studer, záznamem a multipřepisem betacam SP, DVCAM, D8, U-matic S, HB, SP, betamax, DVD, Blue-ray, film 8, zvukový super 8 a 16mm a FULL HD multicam střižnou v programu Canopus EDIUS. Konektivita odbavovacího pracoviště VDSL 45/2 Mbit/s + servisní záloha 3G, zdrojové jištění benzinovými agregáty.

Zvukové studio Milana BRUNCLÍKA, zaměřené na slovesnou tvorbu, je vybaveno špičkovou analogovou technikou NAGRA a STUDER, včetně legendárních magnetofonů A80. Studio disponuje též digitálním broadcast řetězcem.

KONTAKT : 511 01 Turnov, Jana Palacha 988, mobil 732 142 440, email: milanbrunclik@seznam.cz

BONUS TV generuje každý měsíc auditovanou návštěvnost v řádu desetitisíců unikátních přístupů. V roce 2016 byl rekordním týden od 28. července s 12.806 auditovanými unikátními přístupy v souvislosti s naším pořadem ze zákulisí i pláží nového koupaliště Maškovka .