Impressum

BONUS TV : Založena 1.5.2005, navazuje na éterické televizní vysílání z Turnova od Listopadu 1989.

Produkuje výhradně původní českou autorskou tvorbu majitele a ředitele JUDr. Milana Brunclíka, působícího ve volné činnosti dle autorského zákona, se zaměřením na publicistiku, dokument a malé umělecké žánry. Vyrábí oficiální kanál veřejné služby Města Turnova TVT – TELEVIZE TURNOV, dostupný též z oficiálního webu města www.turnov.cz.

BONUS TV spravuje Českorajský videoarchiv Milana Brunclíka – v regionu nejobsáhlejší filmový a video fond o více jak 20.000 titulech, převážně z původní Brunclíkovy tvorby v uplynulém půlstoletí. Díky tomu je BONUS TV nejen mediálním domem, ale též významnou kulturní institucí Českého ráje.

JUDr. Milan BRUNCLÍK, nar. 1952, se vážné práci s kamerou a magnetofonem věnuje od svých deseti let. V patnácti jako gymnazista připravující se na mediální studia v NSR vymyslel v Československém rozhlase UMĚLOU HLAVU, i po půlstoletí dosud nepřekonaný systém všeprostorové stereofonie. Podstatnou část NORMALIZACE, v níž byl jako nepřátelská osoba určen do likvidačních koncentráků NORBERT, tvořil v undergroundu, mimo totalitní média. 

Za krytí spolehlivých šéfů státního podniku Drůbežářské závody Příšovice založil v něm závod elektroniky AVRO, v němž vedl konstrukční týmy bezdrátové univerzální signalizace a studiových videomagnetofonů, výrobků výjimečných v rámci tehdejší RVHP. V letech 1990-1991 dokázal už jako ředitel pro AVRO získat licenci na bezdevizový dovoz broadcast techniky a vybavil ekonomicky výhodně za české koruny veřejnoprávní i soukromá studia stovkami kusů kamer a videomagnetofonů tehdy nejprogresivnějšího systému BETACAM SP.  

K rozhlasové (Národní cena 1990 Literárního fondu za dramatizaci povídky Jaroslava Haška Volby obecního zastupitelstva) a televizní tvorbě se vrátil hned v LISTOPADU 1989, kdy v Turnově založil regionální televizi, působící zde kontinuálně dodnes. Obdobné stanice vytvořil v roce 1990 v Liberci (Studio Ještěd), Hradci Králové (Intes) a v Mladé Boleslavi. Tamní studio bylo do roku 1993 programovým centrem KABEL PLUS ČESKOSLOVENSKO a vyrábělo pro Československou a Českou televizi stovky pořadů včetně přímo vysílaných zábavných velkoshow. K dosud nepřekonaným formátům patří OLYMPIJSKÉ STUDIO BARCELONA.

V letech 1990 až 2002 vyučoval Milan BRUNCLÍK na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy obor televizní tvorba. Intenzivně se věnoval rozvoji regionálních televizí a vyvinul pro ně v období uměle politicky vyvolané nedostupnosti lokálních eterických frekvencí pásma VHF-UHF unikátní systém vzdušného vysílání satelitem, kdy transpondér bezlicenčního pásma 10 GHz se nachází na vyvýšené pozemské lokalitě a signál šíří do klasických SAT přijímačů ve společných či individuálních anténách domů. Tímto způsobem se podařilo uskutečnit místní televize např. pro města Turnov, Jičín, Mladá Boleslav, Mariánské a Františkovy Lázně, Čelákovice, Litomyšl či Svitavy.       

BONUS TV vyvíjí nové TV formáty – VELMI PRAKTICKÉ OBSAHY, např. v oblasti elektronického zdravotnictví, autorizace obsahu webů, krizového vysílání a pozičně kódovaného rádiového přenosu. Mezi VIP autory know-how patří  Doc. Jan Skrbek z Technické univerzity Liberec

BONUS TV distribuuje veřejně svůj video i audio obsah zejména prostřednictvím globální platformy YOU TUBE, dostupné celosvětově do všech audiovizuálních zařízení včetně mobilů, tabletů a smart televizorů.

BONUS TV se řídí zákonem č. 132/2010 Sb., o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání. 

BONUS TV je v regionu Turnovska jediným komplexním televizním studiem, disponuje 6 ENG/EFP broadcast soupravami – 4x Full HD AVCHD (1x čipová stabilizace+gimbal), 1x betacam SP, 1xDVCAM,  ministudiem v Turnově o ploše 4×3 m2 s green-key stěnou, zvukovou režií Studer, multipřepisem betacam SP, DVCAM (též NTSC), D8, U-matic S-HB-SP, betamax, DVD, Blue-ray, pookénkový scan filmu 8 + super 8 (včetně magnetického zvuku)  a FULL HD multicam střižnou v programu Canopus EDIUS 8. Konektivita odbavovacího pracoviště VDSL 45/5 Mbit/s + servisní záloha LTE, zdrojové jištění benzinovými agregáty.

Zvukové studio Milana BRUNCLÍKA, zaměřené na slovesnou tvorbu, je vybaveno špičkovou analogovou technikou NAGRA a STUDER, včetně legendárních magnetofonů A80. Studio disponuje též digitálním broadcast řetězcem. Využívá jej Český rozhlas Liberec, v němž se Milan Brunclík věnuje slovesné produkci s využitím zvukové části jeho bohatého archivu a natáčení audio artefaktů jím vyvinutým systémem UMĚLÉ HLAVY.   

KONTAKT : 511 01 Turnov, Jana Palacha 988, mobil 732 142 440, email: milanbrunclik@seznam.cz

BONUS TV generuje každý měsíc auditovanou návštěvnost v řádu desetitisíců unikátních přístupů. V roce 2018 byl rekordmanem dokumentární film „PŘÍLIŠ MNOHO OTÁZEK“ s 69.513 auditovanými unikátními přístupy na všech produkci BONUS TV šířících platformách. Tento výsledek nás těší o to více, že filmy podpořené milionovými dotacemi dosáhly v našich kinech „skvělé“ návštěvnosti desítek diváků.