MILANOVY PECKY : OLYMPIÁDA

Únor 07, 2018

MILANOVY PECKY - OLYMPIÁDA00000000MILANOVY PECKY.jpgV roce stého výročí naší republiky a šedesáti let tvůrčí práce MILANA BRUNCLÍKA s kamerou zařazujeme mezi jeho aktuální díla z Českého ráje archivní ukázky pořadů, za nimiž vyjížděl ze studia KABEL PLUS – TV MLADÁ BOLESLAV daleko za hranice domova, do výšin takzvané „velké celoplošné televize“.

Vrcholem kariéry každého televizního tvůrce je OLYMPIÁDA. Milanovi se svět otevřel až po Listopadu 1989 a naskytla se mu unikátní příležitost vést OLYMPIJSKÉ STUDIO BARCELONA 1992.

PRVÁ v historii totality zbaveného Československa a zároveň POSLEDNÍ za existence našeho společného státu Čechů a Slováků.

Milanovo originální pojetí olympijské tématiky spočívalo v tehdy průkopnické myšlence ukázat milionům diváků Československé televize, zahlceným přenosy o brankách, bodech a vteřinách, olympiádu jako mimosportovní SPOLEČENSKÝ KALEIDOSKOP událostí a osobností, do nichž si lidstvo PLANETY ZEMĚ promítá své ideály i deziluze.

Díky mimořádné podpoře předsedkyně Československého olympijského výboru VĚŘE ČÁSLAVSKÉ se všem Milanovým barcelonským štábům podařilo proniknout na exkluzivní místa k VIP osobnostem, včetně legendárního předsedy Mezinárodního olympijského výboru Ch.A. SAMARANCHE.

Barcelonský sestřih dokazuje podle MILANA, že nepřekonaným reportérem nejen sportu je ŠTĚPÁN ŠKORPIL.

Z hektického měsíce v olympijské BARCELONĚ vzpomíná MILAN nejvíce na minidokument o fenomenální GAUDÍHO katedrále SAGRADA FAMILIA s expresivním komentářem Jiřího HRABOVSKÉHO a na videofejeton o cestě do hor nad olympijské město, kam se žádný ze sportovců nedostal, ačkoli právě tam autor pocítil ducha původní olympijské myšlenky, nedegradované komerčním cirkusem, nejsilněji.

VYSÍLÁNO :  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVIZE, každodenně ve stopáži 15 minut, srpen 1992

HLAVNÍ TECHIK : VÍTĚZSLAV BROŽ

ŠÉFPRODUCENT : JOSEF STRÁNSKÝ

HLAVNÍ MODERÁTOR : ŠTĚPÁN ŠKORPIL

SUPERVIZOR ČST : PETR KADLEC

AUTOR PROJEKTU, STŘIH,

HLAVNÍ KAMERA a REŽIE: MILAN BRUNCLÍK  

STOPÁŽ : 17,47 min., HD 1080p 4:3, STEREO    >