BONUS TV JE TU PRO VÁS UŽ PATNÁCT LET

Duben 29, 2020

MILANOVY PECKY.jpgPrvého května 2005 vstoupily na světovou webovou síť tři internetové televize : YOUTUBE, ČT 24 a turnovská BONUS TV.

V jejím případě šlo o reakci na postupnou digitalizaci televizního vysílání, kdy hrozilo nebezpečí, že bude třeba nahradit unikátní turnovský analogový systém šíření lokálního TV programu do satelitních přijímačů z pozemské pozice (na paneláku Na Výšince) digitálním, na což nebyly potřebné miliony korun.

Ukázalo se jako více než prozíravé rozhodnutí tehdejší starostky Turnova PhDr. Hany MAIEROVÉ, že město bude dál úzce spolupracovat s tvůrcem původní RTT Milanem BRUNCLÍKEM, pokud skočí rovnou do éry digitálních multimédií a začne vysílat internetem.

Stanice RTT tím sice ztratila diváky zejména starší generace, kteří si  tehdy internet ještě neosvojili, ale získala doslova globální distribuční platformu a naplňuje tak svoje základní krédo : REGIONÁLNÍ OBSAHEM, SVĚTOVÁ DOSAHEM.

Internetová televize dnes převažuje nad klasickou a demokratizuje mediální svět natolik, že vysílat živý obraz se zvukem, dokonce v násobcích FULL HD kvality, může kdokoli z pouhého mobilního telefonu.

BONUS TV drží krok s nejmodernějšími technologiemi, ale zachovává si přitom etiku a estetiku klasické TV tvorby v tradicích skvělé pověsti původní RTT. Zatím co za ní létala do Austrálie za tamními turnovskými rodáky kazeta VHS s pořady RTT, dnes stačí komukoli kdekoli na planetě ZEMI, koho Turnov a Český ráj zaujme, kliknout na www.bonustv.cz.

BONUS TV představuje i částečnou náhradu za některými zastupiteli skandálně zadupanou iniciativu ČESKORAJSKÉHO VIDEOARCHIVU Milana Brunclíka, když oficiální web turnovské radnice nese speciální oddíl, který zpřístupňuje podstatnou tvorbu BONUS TV za uplynulých patnáct let.

Nejživější kroniku, jakou může vytvořit jen video s tisíci živých i zemřelých osobností našeho domova.