ZPĚTNÉ ZRCÁTKO MLADÉ BOLESLAVI : JEŽÍŠEK PŘIJEDE AUTEM

Leden 30, 2020

 JEŽÍŠEK00000000V roce 1990 založil MILAN BRUNCLÍK v Mladé Boleslavi špičkově vybavené studio TELEVIZE MLADÁ BOLESLAV, které se stalo centrem regionálního vysílání KABEL PLUS a především celoplošných programů Československé televize. Praxe zde absolvovali též studenti žurnalistiky UNIVERZITY KARLOVY. Po Praze, Brně a Ostravě byla Mladá Boleslav čtvrtým českým městem, z jehož studia vysílala Československá televize řadu původních programů.

Dodnes pamětníci vzpomínají na OLYMPIJSKÉ STUDIO BARCELONA, v němž dali mladoboleslavští tvůrci nahlédnout do zákulisí největšího světového svátku sportu a také byznysu. Pro naši zem to byla první olympiáda po pádu totality, ale také poslední pro společný stát Čechů a Slováků.

Velkou důvěru dalo TELEVIZI MLADÁ BOLESLAV vedení ČST, když ji pověřilo realizací přímého přenosu společensko-zábavní velkoshow s názvem JEŽÍŠEK PŘIJEDE AUTEM, jež byla rozlučkou s velmi oblíbeným federálním programem OK3-TA3.

V průběhu pořadu soutěžily desetitisíce diváků o auto ŠKODA a o druhý vůz tisíce Mladoboleslaváků v unikátní soutěži na místním stadionu, pod vrtulemi helikoptéry. Stovky z vás mají možnost uvidět se nyní v roce 2020 o osmadvacet let mladší.

Ve velkoshow se sešly hvězdy tehdejší zábavy jako třeba Zdeněk IZER, Jiří WIMMER, Pavel BOBEK, Iveta BARTOŠOVÁ, Lenka FILIPOVÁ či Petra JANŮ. Pořad uváděli Štěpán ŠKORPIL a Martina ADAMCOVÁ.

Přímý přenos ze dne 19.12.1992 také zprostředkoval dnes už nežijící vedoucí tým AUTOŠKODY MB, který v čele s Ludvíkem KALMOU založil hned v prvém roce po převzetí firmy německým Volkswagenem důstojné místo ŠKODY na evropském trhu.

Tento pořad uvádíme jako ukázku skutečných pokladů archivu Milana BRUNCLÍKA, v němž se nacházejí tisíce titulů, které pamětníkům mohou oživit a mladým objasnit roky a lidi přerodu Mladé Boleslavi v dnešní evropské centrum výroby uznávaných aut ŠKODA.

Přímé spuštění z YOUTUBE : https://www.youtube.com/watch?v=sZ9mu0gl1SI&feature=emb_logo

PRODUKCE : Josef STRÁNSKÝ, Jiří POLANSKÝ

ZVUK : Tomáš ŠTERN

STŘIH : Rudolf VODRÁŽKA

HLAVNÍ KAMERA : Václav SVOBODA

SCÉNÁŘ a REŽIE : Milan BRUNCLÍK

STOPÁŽ : 1 hod. 12 min. 51 s., remasterovaný FULL HD 1080 50p, STEREO